04-8222181 טלפון חירום 24 שעות 052-5858208
דפי מידע
התנהגות וגידול
 פחד מרעמים-ברונטופוביה
פחד מרעמים-ברונטופוביה פחד מרעמים-ברונטופוביה

ערב שישי, אנחנו יושבים עם חברים לכוסית. “עומד לרדת גשם “אני מודיע בפסקנות. “מה? “ אומר חברי “בתחזית לא אמרו דבר, חוני המעגל הפכת?" לא חוני ולא חזאי. ברונו כלבנו האהוב והמעט נוירוטי התחיל להתנשף. "הוא שומע את הסערה כשהיא עוד מעל קפריסין"...אני צוחק.
אז נכון שאם יש כביסה בחוץ זה נח שיש לך חזאי כל כך מדויק כמו ברונו אבל...
פחד מרעמים , ברונטופוביה בלעז: ברונטו =רעם ופוביה=פחד או בעת. מקשה על בעלי כלבים רבים במהלך החורף. הבעת הנ"ל הוא רק ביטוי בודד לבעת מרעשים שקיים אצל כלבים רבים.


ראה מידע נוסף     
 טיפול בגורי חתולים יתומים
טיפול בגורי חתולים יתומים טיפול בגורי חתולים יתומים

אביב הגיע פסח בא ועם בוא האביב מוצפת המרפאה בציוצים של גורי חתולים המבקשים תשומת לב. במאמר הבא תוכלו אתם האנשים הטובים שהחליטו לנסות ולטפל בגור חתולים יתום ללקט מס עצות שיעזרו לכם במלאכה. ראש וראשון ,אנא נשמו עמוק. הטיפול בחתלתול קטן הוא טובעני ועליכם לצפות לתקופה עמוסה. כמו כן חשוב לזכור כי איננו יכולים להחליף לחלוטין את מקומה של אמא חתולה ולכן חלק מהיתומים הקטנים לא ישרוד.


ראה מידע נוסף     
 מזון בעלי חיים - על טעם ועל ריח יש להתווכח
מזון בעלי חיים - על טעם ועל ריח יש להתווכח מזון בעלי חיים - על טעם ועל ריח יש להתווכח
ושוב, ברגע שאנו מתיישבים לארוחת הערב, כלבנו האהוב מתייצב גם הוא, במבט נוגה ויללות שבר הוא מתחנן לפיסת מזון מהמטעמים אשר על השולחן, מי יכול לעמוד בפני העיניים המתחננות והרי גם הוא חלק מהמשפחה. לאחר דקה של תחנונים, חיית המחמד ה"מורעבת " שלנו מתכבדת במאכלים שונים ומשונים.
 
האם זה טוב? חינוכית, למי שלא מפריע שבעל החיים שלו משתתף באופן פעיל ווקאלי בארוחה, מילא, אבל מה עם הצד הבריאותי? האם יכול להיגרם נזק לבעל החיים האהוב שלנו כאשר אנו נותנים לו מאכלים משולחננו?
 
התשובה היא חד משמעית כן.

ראה מידע נוסף     
 חיות מחמד - ריח פה
חיות מחמד - ריח פה חיות מחמד - ריח פה
ומה עם השיניים?!
רובנו חוינו את החויה המפוקפקת שבה בעל החיים האהוב שלנו נושף עלינו את הבל פיו.
ובכן ריח פה (הליטוזיס בלעז) נובע לרוב מפעילות חיידקית בחלל הפה. מחלת העששת וחורים בשניים לא נפוצים אצל חיות המחמד שלנו כמו אצלנו אך רובם סובלים מדלקת חניכיים (ג`ינג`יביטיס) ומאבן שן. הזנחה של הפה יכולה לגרור החמרה של המחלות הנ"ל מה שיפגע באיכות חייה של חית המחמד שלנו ואף להסתבך למחלות נוספות שחלקן כלל לא פשוטות.
על מנת לתת לבעל החיים שלנו (ולנו) איכות חיים טובה כדאי להפוך את השמירה על הגיינת הפה לחלק משגרת הטיפול בחית המחמד (זאת בדומה לנו השומרים על הגיינת הפה שלנו באופן יומיומי).
הנה מספר עצות כיצד ניגשים למלאכה.

ראה מידע נוסף     
 כלבלב חדש בבית
כלבלב חדש בבית כלבלב חדש בבית
מזל טוב! צרפנו למשפחה חבר חדש הולך על ארבע.
 
השלבים הראשונים בהתפתחות הגור חשובים מאוד הן מבחינה בריאותית והן מבחינת עיצוב אישיותו. גור שבשלבים הראשונים בחייו לא יקבל יחס נכון, תזונה נכונה וסוציאליזציה מתאימה לא יתפתח כיאות ועלול לפתח בעיות התנהגותיות שעשויות ללוות את הגור ואת בעליו למשך כל חייו. לעיתים בעיות אלו עלולולת להוביל במצבים קיצוניים לחוסר יכולת להתמודד עם הכלב באוירה בייתית ויש בעלים שעלולים בעקבות כך לוותר על הכלב.
מספר עצות והנחיות למשפחה שאימצה גור חדש.

ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מרכז רפואי לבעלי חיים  |  מרפאה  |  מקרים רפואיים  |  הדרכות  |  דפי מידע  |  גלרייה  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
וטהאוס-מרכז רפואי לבעלי חיים- www.vethouse.co.il © כל הזכויות שמורות
וטהאוס רח' אינטרנציונאל 3, חיפה טלפון: 04-8222181 שעות פתיחה: א-ה 10:00-20:00 יום ו' 09:00-14:00 טלפון חרום 24 שעות: 052-5858208
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל