04-8222181 טלפון חירום 24 שעות 052-5858208
menu
מקרים רפואיים
 ד"ר הכלב אכל לי - חסימות מעיים

בתקופה האחרונה נתקלנו במרפאה ברצף של חסימות מעיים :
חנדה היא כלבה מעורבת קטנטונת ומקסימה. אחר הצהריים של שעמום נפתר על ידי אכילה מסודרת של אחת מהמגבות בבית. הבעלים של חנדה ראה את שאריות המגבת וחנדה לבשה כמובן פרצוף אשם. אמנם בערב לאחר ארוחת השחיתות חנדה הרגישה מעט רע אך בוקר למחרת נראה היה כי הכול תקין. כאשר חזר בעליה של חנדה בערב משגרת יומו נראה היה כי חנדה מרגישה רע מאד והיא הובאה מיד למרפאה. חנדה נראתה כאובה ובטנה הייתה רגישה מאוד למגע.


ראה מידע נוסף     
 טאץ' – (אדיסון) היפואדרנוקורטיציזם
טאץ' – (אדיסון)  היפואדרנוקורטיציזם טאץ' – (אדיסון)  היפואדרנוקורטיציזם

טאץ` הוא אסופי, כלבלב קטן ורזה שאומץ על ידי משפחה מקסימה שהחליטה לתת לו קורת גג. איש לא שיער שבאסופי הקטן שוכן לב כל כך רחב. טאץ` התחבב מיד על כל הסובבים תמיד מעניק קשקוש וליקוק, אף פעם לא עצוב. בין השאר היה אשך טמיר שהוסר והכל התנהל בסה"כ נפלא. טאץ` לא היה גרגרן גדול, מידי פעם לא רצה מזון יבש אבל שמח ללקט הפתעות מהשולחן. הזמן חלף וכל המשפחה עברה לבית חדש ויפה. עם המעבר שמו לב שטאץ` לא נראה כתמול שלשום.


ראה מידע נוסף     
 אשכים טמירים
אשכים טמירים אשכים טמירים
בקס הוא בוקסר חייכן וידידותי כדרכם של בוקסרים.
נכון הוא כבר בן 10 אבל רוב הזמן מרגיש ומתנהג כמו גור עליז וקופצני. הבעלים של בקס הבחינו כבר לפני שנים כי לבקס אשך בודד וגלמוד בשק האשכים. האשך השני מוכרז כנעדר. "אין מה להתרגש" צטטו הבעלים את שאמר להם וטרינר מסוים לפני שנים, "האשך השני הוא תמיר משמע לא במקומו אך אין מה להתעסק עם העניין ועדיף להניח לו" צוטט המלומד.

ראה מידע נוסף     
 המנגיוסרקומה – הסיפור על הנסיך פיליפ
המנגיוסרקומה – הסיפור על הנסיך פיליפ המנגיוסרקומה – הסיפור על הנסיך פיליפ
פיליפ הוא כלב לברדור מעורב בן 7, נסיך אמיתי, במראה ובאופי.
בעליו הביאו אותו על מנת לקבל חוות דעת נוספת לגבי שילוב מטריד של דלקת עיניים שלא עוברת וחשד לגוש בבטן. פיליפ בסך הכול נראה שמח אבל הם הבחינו כי לפעמים נאנח בלילה, יש ירידה בתאבון למרות שהבטן שלו גדולה ועל העיניים מופיע מעיין כיסוי ערפילי מטריד.

ראה מידע נוסף     
 חסימת שתן בחתול - זו לא גברת זה אדון!
חסימת שתן בחתול - זו לא גברת זה אדון! חסימת שתן בחתול - זו לא גברת זה אדון!

ושוב, הפשוש הגדרון והחוחית עדיין נמים אך טלפון החרום מצלצל בעוז. אני עונה ומצידו השני של הקו, מדבר קול נשי, השייך לבעלים ה`, סליחה על השעה ד"ר סער אבל אני לא ישנה כל הלילה. משהו עובר על ג`ינג`י.כל הלילה נכנס ויוצא מהארגז ללא תוצאות.אתה יודע שאני בודקת והארגז נקי.ובארגז יש לו יללה משונה.כאן מגיעה חיקוי מדויק של אוווו אוווו שלא היה מבייש אוהד כדורגל נלהב עם ווזווזלה. אולי יש לו עצירות? אני לא רגועה עוד מעט ואני מזעיקה טיפול נמרץ לעצמי ואתה יודע שהקופה כבר לא מסכימה לממן לי את הנסיעות למיון...


ראה מידע נוסף     
 מוקה וניל
מוקה וניל מוקה וניל

מוקה כבר לא צעירה. למעשה גיל 13 הוא מכובד גם לפינצ`רית מעורבת. אז נכון שהמפרקים לא כמו פעם וגם הטליה עבה יותר והרתמה יושבת יותר לוחץ בטיול. אבל הפרוה תמיד הייתה מקור לגאווה, חומה מבריקה ומשיית. אז כשלפתע החלה הידלדלות ואף קרחות ועל הכול התווסף ריח, נו בוא נאמר את האמת ,לא נעים במיוחד. אביבה הבעלים התייצבה מיד במרפאה. מה אתה אומר?! היא חוקרת מיד.


ראה מידע נוסף     
 עמילואיד מקרה תות
עמילואיד מקרה תות עמילואיד מקרה תות

תות עושה צרות עם האוכל.
נו...זו לא פעם ראשונה שאני שומע על כלב בייחוד מגזעי השעשועים הקטנים,שעושה צרות עם האוכל היבש.
המזון היבש שהיא מקבלת הוא מחברה מצוינת, בעבר היא אכלה יפה ועכשיו משאירה בצלחת.
מצב רוח טוב? שאלתי. כן היא שמחה. האם יש שינוי בצרכים או בשתייה? לא. ואם מוסיפים לאוכל היבש גבינה או מרק? ננסה ענו, ואכן עם התוספת החדשה תות חזרה לאכול יפה אבל לאחר כשבועיים שוב אותה שיחה.


ראה מידע נוסף     
 שאקילה
שאקילה שאקילה

הכול התרחש תוך שניות. שאקילה קפצה לכביש,מכונית הגיחה לפתע ו...תאונה.
שאקילה נפגעה והבעלים המבוהלים (ובצדק) התקשרו ובין המשפטים המקוטעים ניסיתי להרגיע ולברר מה המצב כרגע.האם עומדת לבד.האם הם רואים דימום. האם נתנה שתן או צואה לאחר התאונה... הכול כמובן נעשה בשעה שהם כבר בדרך למרפאה. בכל מקרה של טראומה אנו הוטרינרים מנסים כבר בטלפון לדלות כמה שיותר פרטים על מנת להיות מוכנים לכמה שיותר תרחישים. והתרחישים במקרי טראומה כמו תאונות דרכים הם רבים.


ראה מידע נוסף     
 אנתר התעייף
אנתר התעייף אנתר התעייף

אנתר הוא נחש זכר מהסוג בואה קונסטריקטור. נחשים מסוג זה אינם ארסיים אלא לוכדים את טרפם ע"י זינוק מהמארב, אחיזה בטרף בפה מלא שיניים חדות ומעוקלות כקרסים וחניקה שלו ע"י גופם האדיר והשרירי.  אנתר בן ארבע וחצי שנים ואורכו כבר מעל 2 מטרים. הוא הגיע למרפאה בעקבות תלונה שבזמן האחרון מפהק הרבה רובץ עם הראש מתוח כלפי מעלה ויש לעיתים הפרשה ובועות מאזור הנחיריים שלו.


ראה מידע נוסף     
 חסימה חלקית במערכת העיכול - שרי המשנוררת
חסימה חלקית במערכת העיכול - שרי המשנוררת חסימה חלקית במערכת העיכול - שרי המשנוררת
שרי, כלבה דלמטית בת 10 הגיע למרכז הרפואי עם תלונה שאיננה כתמול שלשום. התיאבון הרב ,אחת התכונות הבולטות שלה,נעלם והיא שקטה יותר. כמו כן נראה שהיא מריירת ללא הפסק.
בבדיקה אכן שירי ריירה מעט. היא הייתה שקטה אבל לא הראתה סימנים של כאב במישוש הבטן. בעליה ציין שיש לה נטייה לחטוף בטיולים כל דבר שמגיע לטווח הפה שלה אבל בסה"כ בימים האחרונים הייתה איתו בטיולים. כאשר הוצעו לה מים שתתה בשקיקה.

ראה מידע נוסף     
 מישקה הכלב
מישקה הכלב מישקה הכלב
מישקה הוא כלב בן 4 מהגזע שי צו המקסים.
הוא הגיע לבדיקה מכיוון שבעליו הרגישו בליטה קטנה בסנטר, ושמו לב כי הבליטה גדלה מעט. בבדיקה של הרופא מישקה היה שמח ועליז כתמיד. הבעלים לא דיווחו על שום שינוי בתאבון או בהתנהגות . במישוש הורגשה בליטה נוקשה מתחת ללסת התחתונה הימנית (שמה המקצועי של הלסת התחתונה הוא מנדיבולה).

התוכנית האבחונית במקרה של גושים שונים (אנחנו הרופאים מכנים אותם מסות) היא לבצע דיקור עם מחט מיוחדת על מנת לבחון את התאים שמהם מורכבת המסה. חשוב שאת האבחון יעשה וטרינר בעל ידע בציטולוגיה (ידע באפיון התאים השונים) על מנת לתת חוות דעת ראשונית נכונה לתאים שהוצאו. ובעת הצורך נשלחות הבדיקות לפתולוג שייתן חוות דעת של מומחה.

ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מרכז רפואי לבעלי חיים  |  מרפאה  |  מקרים רפואיים  |  הדרכות  |  דפי מידע  |  גלרייה  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
וטהאוס-מרכז רפואי לבעלי חיים- www.vethouse.co.il © כל הזכויות שמורות
וטהאוס רח' אינטרנציונאל 3, חיפה טלפון: 04-8222181 שעות פתיחה: א-ה 10:00-20:00 יום ו' 09:00-14:00 טלפון חרום 24 שעות: 052-5858208
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל