04-8222181 טלפון חירום 24 שעות 052-5858208
menu
מחלות פנימיות
 מכת חום
מכת חום מכת חום

אנו בפתחו של קיץ. חם חם וכולם רצים לים, אחד הסינדרומים היותר מסוכנים שבעל החיים שלנו חשוף אליהם הוא מכת חום. כאשר בעל החיים נחשף לסביבת חום קיצונית או נדרש למאמץ בסביבה חמה מאוד יתכן ויקלע למצב בו הגוף לא מצליח להפטר מעודפי החום, יכולת הקירור והתרמורגולציה נפגעים וטמפרטורת הגוף ממריאה מעלה .בעקבותיה תיתכן פגיעה חמורה בכל מערכות הגוף. הכלבים שלנו נפטרים מעודף חום בעיקר על ידי מנגנון ההלחתה - הלשון בעלת שטח פנים גדול יחסית ואידוי הרוק ממנה מוליך עמו חום החוצה. אין לכלבים בלוטות הזעה על פני הגוף אלא רק מספר מצומצם על פני כפות הרגליים (תפקידן של האחרונות במנגנון ויסות החום שולי בהחלט).


ראה מידע נוסף     
 אדיסון היפואדרנוקורטיסיזם
אדיסון היפואדרנוקורטיסיזם אדיסון היפואדרנוקורטיסיזם

במחלה זו קיימת פגיעה ביצור הגלוקוקורטיקואידים (גק) והמינרלוקורטיקואידים (מק) על ידי בלוטות יותרת הכליה או האדרנל. קיימות מספר סיבות ראשוניות או שניוניות לפגיעה באדרנל אך הנפוצה ביותר היא פגיעה אוטואימונית המביאה להרס איטי ומתמשך של הבלוטות. המחלה נפוצה יותר בנקבות בגילאים צעירים עד גילאי ביניים, אך יכולה להופיע בכל גיל וגם בזכרים. אין פרדיספוזיציה לגזע מסוים.


ראה מידע נוסף     
 הרעלת זרחנים אורגניים
הרעלת זרחנים אורגניים הרעלת זרחנים אורגניים

זרחנים אורגניים היא קבוצה המכילה בתוכה מספר סוגים של חומרי הדברה. חלקם נמצאים בשימוש בחקלאות וחלקם נמצאים בשימוש ביתי. שימושם המרכזי הוא כחומרי הדברה נגד חרקים. כמו כן הם נמצאים בשימוש כחומרי לחימה כימיים- גז עצבים (למי שמצלצל מוכר-מלחמת המפרץ והסקאדים של סדאם).
הרעלה מהחומר עלולה להתרחש לאחר בליעה נשימה ואף לאחר ספיגה דרך העור.


ראה מידע נוסף     
 קושינג-היפראדרנוקורטיציזם
קושינג-היפראדרנוקורטיציזם קושינג-היפראדרנוקורטיציזם

במחלה זו קיים למעשה עודף בפעילות של בלוטת יותרת הכליה, המכונה גם אדרנל, ולכן המחלה נקראת היפראדרנוקורטיציזם או בשם אחר מחלת קושינג. הבלוטה גדלה ומייצרת בעודף את ההורמונים עליהם היא אחראית ביניהם אנדרוגנים שונים וקורטיזון (סטרואיד טבעי של הגוף). לעיתים מדובר בבעיה בבלוטה עצמה אבל לרוב האשם הוא בבלוטה האחראית- ההיפופיזה -המייצרת בעודף הורמון שמשפעל את האדרנל (כמו תמיד האשם הוא לרוב בדרגים הגבוהים ולא בש.ג).


ראה מידע נוסף     
 הכשת נחש
הכשת נחש הכשת נחש
ארצנו הקטנטונת התברכה באקלים חם ומלטף. גם הזוחלים נהנים מהשמש ונפוצים בכל רחבי הארץ. ככל שזה נוגע לארס את הנחשים מחלקים לשלוש קבוצות – ארסי, תת ארסי (מה שמתאר מינים בעלי שיני ארס בחלקו הפנימי של הלוע וארס חלש יותר-כלומר על הנחש לאחוז בטרף על מנת להזריק לו ארס ולא להכיש) ונחשים שאינם ארסיים.

ראה מידע נוסף     
 המנגיוסרקומה בכלבים וחתולים
המנגיוסרקומה בכלבים וחתולים המנגיוסרקומה בכלבים וחתולים

מדובר בגידול ממאיר של תאי הדם היכול להתפשט בכל רקמה בייחוד באלו בהן ריכוז כלי דם גבוה. הסרטן הנ"ל מופיע לרוב בבעלי חיים מעל גיל 8, כאשר בכלבים נמצאו מספר גזעים עם נטייה לסרטן זה ביניהם רועה גרמני, בוקסר, גולדן רטריבר, לברדור רטריבר, סטר אנגלי ועוד. בחתולים לא נמצאו גזעים מועדים. האיברים הנפוצים להתהוות הגידול הם הטחול ,לב באזור העלייה הימנית ,ברקמות תת עוריות ואף בעצמות. הגידול שולח גרורות בעיקר לכבד לראות ולאומנטום (שהוא מעין שק מלא כלי דם החופן את אברי חלל הבטן) בנוסף נשלחות גרורות פעמים רבות למוח.


ראה מידע נוסף     
 חסימת דרכי השתן בחתול
חסימת דרכי השתן בחתול חסימת דרכי השתן בחתול

חסימה? מה בדיוק חוסם שם?
מסתבר כי היושב במרומים לא חנן את גברברי המין החתולי באיבר מין מרשים במיוחד מה גם שצינור השתן הולך וצר ועובר כיפוף עד המעבר לשופכה. בנוסף חתולים רבים נוטים לסבול מדלקות חוזרות בדרכי השתן. רוב הדלקות הללו מכונות אדיופטיות-מונח רפואי שבא בעצם לכסות על העובדה שלא ברור לנו בדיוק מדוע הדלקות הללו מתפתחות בצורה כל כך סוערת ומדוע הן חוזרות שוב ושוב בזכרים מסוימים. משערים כי שינויים המובילים לסטרס, כמו חתול חדש בסביבה או כל מחלה אחרת ברקע, מעודדים התפתחות של הדלקות הנ"ל.


ראה מידע נוסף     
 מחלת חום בכלבי שרפאי
מחלת חום בכלבי שרפאי מחלת חום בכלבי שרפאי

השרפאי הסיני הוא אחד הגזעים העתיקים הידועים לנו.מי היה מאמין שהכלבים המשעשעים הללו בעלי קפלי העור המיוחדים היו רשומים עד לפני מספר שנים בספר השיאים של גינס כגזע הנדיר ביותר. היום השרפאי הוא אחד הגזעים הידועים והפופולאריים ביותר.


ראה מידע נוסף     
 אבנים בדרכי השתן

מה זאת אומרת אבן בשלפוחית השתן? איך היא בכלל הגיע לשם?
גם כלבים וגם חתולים עלולים לסבול מאורוליטים (אבנים בדרכי השתן), האבנים הללו מורכבות ממינרלים הנמצאים לרוב במצב מסיס בשתן, כאשר יש עליה בריכוז של מינרלים מסוימים בשתן או כאשר יש שינוי במסיסות שלהם, זאת בעקבות שינוי בחומציות השתן, המלחים הללו עלולים להתגבש לעיתים למעין חול מיקרוסקופי ,משמע קריסטלים, ולעיתים ליצור ממש אבנים. האחרונות עלולות להתגבש בכל חלק של מערכת השתן, בכליה, בצינור המחבר בינה לשלפוחית השתן- האורטר, בצינור היוצא משלפוחית השתן ומזרים את השתן החוצה-האורטרה, או לרוב בשלפוחית השתן עצמה.


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מרכז רפואי לבעלי חיים  |  מרפאה  |  מקרים רפואיים  |  הדרכות  |  דפי מידע  |  גלרייה  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
וטהאוס-מרכז רפואי לבעלי חיים- www.vethouse.co.il © כל הזכויות שמורות
וטהאוס רח' אינטרנציונאל 3, חיפה טלפון: 04-8222181 שעות פתיחה: א-ה 10:00-20:00 יום ו' 09:00-14:00 טלפון חרום 24 שעות: 052-5858208
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל