04-8222181 טלפון חירום 24 שעות 052-5858208
דפי מידע
כלבות וחתולות - פוריות
 אשך טמיר - איך אשך אחד מעז?
אשך טמיר - איך אשך אחד מעז? אשך טמיר - איך אשך אחד מעז?
האשכים נוצרים במהלך ההתפתחות העוברית הזכרית בחלל הבטן סמוך לכליה ונמשכים למקומם בשק האשכים ע"י ליגמנט דרך התעלה האינגווינאלית שבמפשעה (במקרים שהתעלה לא סגורה כראוי מתפתח בקע או קילה ולכן על מנת לוודא תקינותה מתבקשים המתגייסים הטריים להשתעל בנימוס כאשר תחתוניהם מופשלים וידו האיתנה של הרופא הגדודי אוחזת את חלציהם). במקרים מסוימים חלה הפרעה בתהליך הנדידה ואז אחד האשכים או שניהם לא מגיעים למקומם האנטומי הסופי בשק האשכים ונותרים בחלל הבטן או בתעלה. בכלבים ירידת האשכים לשק האשכים מתרחשת בגורים עד גיל שבועיים אך נהוג להמתין עד גיל 6 חודשים לפני שמכריזים על אשך טמיר. הבעיה נפוצה פי 3 בגזעים קטנים כגון צ`יוואוואה , יורקשייר טרייר, שנאוצר ופודל ננסי ועוד. המצב הנפוץ ביותר הוא אשך טמיר חד צדדי ימני. התופעה קיימת גם בחתולים.

ראה מידע נוסף     
 אחת משלוש - גידולי עטין
אחת משלוש - גידולי עטין אחת משלוש - גידולי עטין

באחד הערבים הגיע למרפאה בחור נרעש עם כלבת הרועה הגרמני האהובה שלו. יומיים היא שוכבת עייפה וללא תאבון. לא רוצה לקום ויש עיבוי בציצים. הרופאה הבחינה מיד כי מדובר במספר מסות בעטינים , אחת גדולה ומכויבת. נערכו מיד בדיקות דם וצילומי בית חזה. לצערנו נמצא כי כל חלל בית החזה היה מלא גרורות ממאירות ולא הייתה ברירה אלא לבצע המתת חסד על מנת לגאול את הכלבה המסכנה מייסוריה.


ראה מידע נוסף     
 עיקור בכלבות וחתולות – למה זה כל כך חשוב?
עיקור בכלבות וחתולות – למה זה כל כך חשוב? עיקור בכלבות וחתולות – למה זה כל כך חשוב?

אחת הסוגיות שאנחנו נדרשים להן שוב ושוב במרפאה הן נושא העיקור.
ובכן, השורה התחתונה בכל דיון שמתפתח בנושא היא שרצוי ומומלץ לעקר כלבות וחתולות במידה ואתם לא מגדלים בעל חיים גזעי שנרכש למטרת ריבוי ומכירת הגורים.

למה לעקר?
כלבה מעוקרת לא תחווה הריונות לא רצויים. להריון והמלטה סיבוכים וסיכונים משלהם ,בייחוד בעולם חיות המחמד שחלקן שונות מאוד מהמקור ממנו התפתחו (גזעי כלבים מיניאטוריים או גזעים פחוסי אף עם גולגולת גדולה מה שעלול לגרור סיבוכים רבים בהמלטת הגורים גדולי הראש) כלבה מעוקרת לא חווה ייחומים, מה שאומר פחות בעיות התנהגות לכלוך והתגוששות "עליזה" עם כלבלבי השכונה בכל יציאה לטיול כאשר כלבתנו מיוחמת.


ראה מידע נוסף     
 דלקת רחם - PYOMETRA

פיומטרה. שם המחלה נגזר משתי מילים בלטינית, פיו – מוגלה ומטרה – רחם.
מדובר במצב חמור ורציני בו הרחם מודלק ומתמלא מוגלה.  רעלנים וחיידקים דולפים מהרחם החולה למחזור הדם, מתפזרים למערכות הגוף השונות ועלולים לגרום לתופעות מסכנות חיים. דלקת רחם ללא טיפול נכון ומהיר מסתיימת במוות.
המחלה מתרחשת בכלבות לא מעוקרות ובנפיצות פחותה יותר בחתולות.  כחודש לאחר הייחום, קיר הרחם מעובה כהכנה להריון חיידקים מאזור הבושת עלולים לנצל את ההזדמנות ו"לטפס" במעלה מערכת המין, להתיישב ברירית הרחם ולגרום לזיהום קשה. אנחנו כבעלים נוכל להבחין כי הכלבה מאבדת את התיאבון, לעיתים שותה הרבה יותר מהנורמאלי ויכולות להופיע הקאות וחום. במידה וצוואר הרחם פתוח ניתן לראות הפרשה מוגלתית עד דמית, מסריחה, מהבושת.


ראה מידע נוסף     

 |  ראשי |  מרכז רפואי לבעלי חיים  |  מרפאה  |  מקרים רפואיים  |  הדרכות  |  דפי מידע  |  גלרייה  |  קישורים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
וטהאוס-מרכז רפואי לבעלי חיים- www.vethouse.co.il © כל הזכויות שמורות
וטהאוס רח' אינטרנציונאל 3, חיפה טלפון: 04-8222181 שעות פתיחה: א-ה 10:00-20:00 יום ו' 09:00-14:00 טלפון חרום 24 שעות: 052-5858208
  בניית אתרים לעסקים   אינטרדיל